Možná i vás trápí, že byste měli kvalitní vodu z vaší nádrže, o kterou jste se celé léto pečlivě starali, na podzim jen tak vylít do kanálu. V tom případě byste měli vědět, že je něco takového naprosto zbytečné, protože existuje osvědčený postup na zazimování nadzemních bazénů https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu, který vám umožní vodu v nádrži v pořádku uchovat pro koupání v příštím roce.
Jestliže se obáváte, že by to bylo příliš složité, že by vás to stálo příliš mnoho práce, času a energie, a rádi byste tuto povinnost přenechali někomu jinému, pak si můžete tuto službu objednat u profesionálů a budete mít jistotu, že vše dopadne na výbornou.
Pakliže se do této akce raději pustíte svépomocí, uděláte nejlépe, když budete následovat některý z návodů umístěných na internetu. Rozhodně se nejedná o nic, co byste při troše úsilí nezvládli.
Navíc, první krok, o který je třeba se postarat, navazuje na vaši dobře známou péči – musíte se ujistit, že je voda v nádrži v dobré kondici, a že jsou parametry hodnot pH a koncentrace aktivního oxidačního činidla v optimálním rozmezí.
Poté je na místě snížit hladinu vody pod vstup do filtrace, aby případný mráz toto zařízení nepoškodil a nepotrhal.
Do zmenšeného objemu vody nalijte zazimovač. Jedná se o speciální přípravek, který kapalinu stabilizuje v průběhu chladné části roku, takže na jaře ji najdete v tak dobrém stavu, jako když jste ji na podzim opustili.
A jak zajistíte, aby vznikající led nepoškodil nádrž? Jde to snadno, když na hladinu vody rozmístíte dilatační plováky, ideálně vždy v linii nejdelšího rozměru nádrže. Plastové plováky pohltí tlakové síly ledu, takže vaše nádrž bude v bezpečí.
Jakmile ji zakryjete krycí plachtou a uskladníte vymyté a vysušené bazénové technologie, tak máte hotovo a vy i bazén můžete klidně odpočívat až do další sezóny.