Proč si nechat postavit dům typu bungalovu


Je elegantní již na první pohled

Zavítáte-li do některé z ulic, kde naleznete pouze nízké bungalovy, bude vám tato čtvrť či ulice připadat elegantní a atraktivní. Je to dáno tím, jak jsou stavby blízko země a snadno přes ně přehlédnete modrou oblohu i sluneční kotouč. Typickým příkladem je oblast Maspalomas na ostrově Gran Canaria, kde jsou tyto bungalovy určeny pro rekreanty.

nízkopodlažní dům

Je vzdušnější

Postavíte-li se před dům o několika patrech, zastíní před vámi Slunce a můžete si tu připadat jako utopení někde úplně na dně. K podobnému efektu dochází zejména v městských ulicích, které jsou poměrně úzké, a kryté činžovní zástavbou. Extrémní https://www.databazeknih.cz/knihy/extremni-programovani-163700 případ tohoto jevu jsou mrakodrapy, což je markantní kupříkladu v New Yorku, proto je tu také městský život plný násilí a problémů, i když to samozřejmě není jediný důvod zvýšené kriminality. Nízké přízemní bungalovy žádným takovým jevem netrpí, vnímáme je naopak velmi pozitivně a i samotná zahradní parcela na nás působí velice příjemně a vzdušně.

zahradní nábytek

Všechny místnosti na dosah

Patrový dům se schodištěm má jedinou výhodu, a sice právě to schodiště, které umožňuje velmi vhodný fyzický pohyb. Chůzi po schodech si však můžete dopřát i jinde, a naopak chcete-li se velmi rychle a pružně pohybovat z místa na místo, z místnosti do místnosti, není nic lepšího, než dům typu bungalovu. Pohyb po jedné rovině ocení i vaše návštěva, která se tu lépe a rychleji zorientuje.

Terasa před domem vypadá lépe

Když vybudujete venkovní krytou terasu před domem o několika patrech, bude to spíše připomínat zahradní restauraci v pražské činžovní zástavbě. Terasa o stejných rozměrech i vzhledu před bungalovem do L enerdomy.cz však vtiskne tomuto prostředí zcela odlišný ráz, bude to vypadat přirozeně a skvěle. Přemýšlejte o tom a pokud nám nevěříte, stačí zabrousit na Internet a vyhledat fotografie některých vhodných příkladů.