Svět divů a zázraků


Čínský národní cirkus měl v lednu tohoto roku celkem šest vystoupení ve městech České Republiky. Jednalo se o města:
·         Pardubice
·         Ostrava
·         Brno
·         Praha
·         České Budějovice

Představení trvala celkem dvě hodiny a třicet minut i s přestávkou. Čínský národní cirkus ve svých představeních předvádí kouzelná show s příběhy, ve kterých nesmějí chybět čínské legendární památky, kouzelná města a jiný úžasná místa staré Číny. Úspěšná představení Čínského národního cirkusu nesou takové názvy jako:  Shanghai Nights, Zakázané město, Chinatown a Hong Kong.

Právě poslední představení čínského národního cirkusu, Hong Kong, je pojato jako metafora k tomuto světoznámému městu, které je stále více plné protikladů. Odráží napjatou atmosféru města, souboj a míchání mezi jednotlivými vlivy a kulturami. Představuje starý viktoriánský grandhotel, kde se setkávají lidé z celého světa, z rozličných společenských vrstev a různého věku, především však nejrůznějších názorů na svět. Celé představení je podáno s tradiční asijskou poezií, která nám společně s mistrovsky zvládnutou a velice náročnou akrobacií přináší zábavu, radost, smích a úžasný příjemný pocit z neznámého světa.

Akrobatická čísla jsou opravdu mistrovsky provedena, že publikum nadšeně tleská a vzdává ovace akrobatům ve stoje skoro po každém čísle. Všechna cirkusová čísla odrážejí Asii, magická show ohromují a také nechybí klauni, kteří skvěle pobaví. Čínská mistrovská akrobacie porušuje zákony gravitace. Je pro nás jen velice obtížné pochopit, jak jsou takováto akrobatická čísla vůbec možná. Vše se zde střídá v kouzelném reji akrobatů a krásných akrobatek. Spatřit zde můžeme:
·         krásnou čínskou dívku jako hada,
·         pružného akrobata v neskutečně dokonalé akrobacii na rukou
·         elegantní žongléry s velikánskými vázami
·         pestrobarevné exotické klauny

Celé toto velkolepé představení diváka přenáší do podivného, záhadného a přesto fascinujícího světa prostřednictvím celosvětově uznávaných a oceňovaných umělců.