Nejlepší je vzdělávání dětí formou hry

Jsou učitelé, kteří přišli na to, že když mají žáky vzdělávat, bylo by nejlepší vzdělávat je formou her, protože jedině tak si daní žáci všechno zapamatují tak, jak mají a nebude jim dělat problém odpovědět na otázky, které se mohou k danému tématu vázat. Vzdělávání formou hry je vhodné například u matematiky. Zde se dají vymyslet nebo najít a inspirovat se, různé hry, které jsou opravdu dobré a děti by díky tomu mohla právě matematika více než bavit. Dokonce i v českém nebo anglickém jazyce se dají vymyslet takové hry, díky kterým si dané dítě velice rychle zapamatuje slovní zásobu nebo jak se co správně píše.

dva kluci

Aby bylo možné něco takového realizovat, je ale potřeba, aby si učitel našel čas a pro dané děti na další den něco připravil. Jsou učitelé, kteří jsou velice kreativní a kterým nedělá problém pro děti něco připravit, ale jsou i tací, kteří rozhodně do něčeho takového nepůjdou, protože je pro ně hlavní odučit a jít domů, kde chtějí mít od všeho klid. Věřte, že je spousta takových učitelů, kteří to takto mají a je jim jedno, že dnes už je úplně jiná doba a je mnohem vhodnější děti učit formou hry, než je drtit tak, jako byl drcený daný učitel, když byl dítě.

tatínek a dívka

U dnešních dětí je problém v tom, že je daná hodina musí bavit. Pokud je nebaví, nebudou mít o daný předmět zájem a místo toho, aby se do něj připravovaly, budou raději sedět na telefonu a bude jim jedno, že je další den bude čekat písemka apod. Někdy je opravdu dobré zkusit změnit přístup k výuce dětí, protože pokud vám jde o to, abyste dané děti něco naučili a ne o to, abyste rozdávali špatné známky, měli byste přejít opravdu na formu hry. Není nic těžkého připravit na hodinu jednu nebo dvě hry, které dané děti přivedou na jiné myšlenky a rozhodně si z nich něco odnesou. Dnešní učitelé by rozhodně měli vymýšlet něco, co děti donutí se například naučit slovíčka, protože bez nich se člověk příliš dobře anglicky nenaučí.