Jak se nejlépe naučit cizí jazyk?

Žijeme v době, kdy si více a více uvědomujeme, že bez znalosti cizího jazyka se neobejdeme, často potřebujeme znalost i dvou světových jazyků. Nejčastěji se učíme anglicky, poté německy, dalšími jazyky, o které je velký zájem, jsou ruština, francouzština, španělština a italština.
V současnosti nepotřebujete pro studium cizího jazyka navštěvovat školu, jazykovou školu nebo kurz, stačí chtít, mít píli a motivaci a jazyk se můžete učit i z pohodlí Vašeho domova. Ano, nepopíráme, jazykové školy, kde se pořádají kurzy, Vám mohou v mnohém pomoct a urychlit vývoj znalosti jazyka, nejsou ale nezbytné. Nesmíme také zapomínat, že na základních školách máte jeden povinný cizí jazyk, často další volitelný. Na středních školách, gymnáziích jsou povinné také 2 jazyky. To samé se očekává i na vysokých školách.
Kniha, učení, studium.
Děti a studenti 21. století jsou vzděláváni tak, aby uměli  a aktivně používali 2 světové jazyky.
Pokud jste ale už ze školy venku nebo jste se jen rozhodli, že se chcete naučit nějaký cizí jazyk, vše zvládnete z pohodlí Vašeho domova, jako samouk. Nejdříve bychom Vám doporučili zakoupit si jednu z učebnic pro samouky Vámi vybraného jazyka, protože k ní dostanete i CD s namluvenými texty v cílovém jazyce a budete k ní mít také klíč k pracovnímu sešitu. Definujte si čas, který budete studiu věnovat. Záleží, jakých cílů chcete dosáhnout a za jak dlouhou dobu. Najděte si online rádio v cílovém jazyce, online zprávy, TV zprávy, seriál v originálním znění, filmy v originálním znění, knihy a tisk v originále, aj. Musíte se daným jazykem obklopit. Také velice pomáhá najít si kamaráda na dopisování, ideálně aby to byl rodilý mluvčí Vámi vybraného jazyka.
Díky všem těmto faktorům se jazyk naučíte. Už za půl roku můžete dosáhnout zajímavých výsledků, za rok už budete schopní jazyk aktivně a plynule používat. Doopravdy nic není nemožné, stačí se jen pro něco rozhodnout a dělat pro to maximum.
Žena, studium, atmosféra.
Existuje i spousta veřejných certifikátů a zkoušek, které si z daného cizího jazyka můžete udělat. Poté už budete mít i oficiální doklad o znalosti a jazykové úrovni cizího jazyka.