Proč neposloucháme své tělo a přetěžujeme ho sportem

Proč sportujeme tak, že se doma už jen zchváceně svalíme na postel a z posledních sil oddychujeme? Proč neposloucháme své tělo a ničíme se? Proč jdeme až za své hranice. Mějte se rádi a poslouchejte se, co říkáte, jak se chováte sami k sobě. Zvolte si sport, který vás bude bavit a nebude vás vyčerpávat. Po sportování můžete být příjemně unavení, ale tak, že se ještě zvládnete v klidu a síle vysprchovat a přemístit do postele. Pokud jen vysíleně usnete u televize, položte si otázku, zda sport, který jste si zvolili a který třeba už několik desítek let provozujete, je stále pro vás ještě vhodný? Tuto otázku by si měli položit jak muži, tak i ženy. I když muž je stavěn „na silu“ a vydrží mnohem více než žena. Máme na mysli svaly a výkon v běžném režimu. Nemyslíme aktivní sportovce.
ženy cvičí na míčích
Muži jsou přece jen muskulaturně jinde než ženy. A proto vydrží mnohem větší zátěž než ženy.
Ženy, nestačí jen kosmetické úpravy, začněte se více hýbat, dopřejte tělu aktivní pohyb. Byť byste začaly procházkami a posléze přidaly svižné tempo. Poohlédněte se po zdravém cvičení u vás v okolí. Najděte si pro sebe vhodný sport, kterému se budete aktivně věnovat. Tělo se potřebuje hýbat v každém věku. Nastavte si pravidelný režim a hledejte, co vás bude bavit a při jakém sportu vám bude dobře.
muži a ženy v posilovně
Někdy stačí rozhovor s kamarádkou, jindy zase třeba zaslechnete v rádiu zajímavý pořad anebo vám „náhoda“ přinese do cesty časopis, kde se píše o různých druzích cvičení, která jsou vhodná pro ženy všeho věku.
Rozumně zvažte, na co máte síly a na jaký sport vám síly už nestačí, či kde ubývají. Volte cvičení dle své nátury, možností, zdravotních hledisek. Věk tu nehraje roli, ale jen to, zda vaše tělo zvládá vámi zvolený sport či nikoliv.
 A jak poznáte, že to, které cvičení je pro vás vhodné? Tak, že ze cvičení budete mít radost!