Jižní pól

Turismus se rozmohl tak, že jen ztěžka hledáme na planetě místa, kam by se ještě nedostal. Místa, která dříve bývala panenskou přírodou, člověkem téměř nepolíbená, se nyní začínají zaplňovat turisty. V některých případech až přeplňovat. Dochází k takovým extrémům, že lidé cestují i na jižní pól na Antarktidu.
kolonie tučňáků

Jestli jste i vy náruživým dobrodruhem a chcete se podívat na místo, kam mnoho lidí nevkročí za celý svůj život, a ještě k tomu jste milovníkem zimy, ledu a sněhu, je Antarktida tím pravým pro Vás. Takový organizovaný zájezd probíhá trochu jiným způsobem, než jsme zvyklí. Stanete se součástí lodního osazenstva, které vás ve všem patřičně proškolí. Zájezd absolvujete bez zástupce cestovní kanceláře, pouze s průvodci, kteří jsou součástí posádky lodi.

Nejprve se musíte alespoň přiblížit Jižnímu pólu. Odjezdovým místem bývá nejčastěji nejjižnější město světa Ushuaia. Zde se nalodíte a plujete několik dní přes Drakeův průliv, než spatříte Antarktidu. Drakeův průliv je známý svou bouřlivostí a většina pasažérů mívá s jeho přejezdem problém. Dostavuje se mořská nemoc spojená s nevolnostmi a nechutenstvím k jídlo. Není to nic pro slabé povahy, loď se ve vlnách hodně houpe a je dobré toto období co nejvíce zaspat.

V průběhu cesty posádka pořádá různé přednášky o místech, kam se podíváte a o zvířatech, která uvidíte. Proškoluje pasažéry v evakuačních cvičeních i vysvětluje, jak se na Jižním pólu chovat apod.
ledové království

Když se konečně přiblížíte Antarktidě nadosah, nadchne vás svou panenskou čistotou a jedinečnými živočišnými druhy. Několikrát denně jsou pořádány vylodění na pevninu s následným programem. Můžete spatřit tučňáky, tuleně, lachtany a mnoho druhů ptactva, avšak na ledního medvěda zde nenarazíte, ten žije pouze na Severním pólu. Za příznivého počasí a povětrnostních podmínek se mohou ti nejotužilejší odvážit vykoupat v ledovém oceánu, kdy stačí pár temp a pak už rychle do vyhřáté sauny.

Zážitky spojené s touto cestou se vám vryjí hluboko do paměti a budete na ně s láskou vzpomínat ještě ve stáří.