Proč je cena SEO optimalizace tak vysoká

Asi každému je jasné, že pokud chceme vydělat nějaké peníze, musíme nejprve sami investovat. To však může být těžší, než se zdá. Musíme dobře zvážit, co nám přinese největší zisk. Pokud zakládáme firmu, pak musíme přemýšlet, jaký typ propagace přiláká nejvíce zákazníků.

Asi není třeba říkat, že prim zde hraje televize. Avšak natočení reklamního klipu a koupě vysílacího času v televizi stojí poměrně značnou částku peněz, a je pravděpodobné, že malý, začínající podnikatel ji nebude mít po ruce.

blog2

Je tedy třeba dát se jinou cestou. Tou může být například metodika optimalizace webové stránky pro vyhledávače, známější pod svou zkratkou SEO. Spočívá v tom, že se pomocí úpravy internetové stránky a využití dalších podpůrných prostředků zajistí, aby se při zadání určitého slova či fráze do vyhledávače zobrazil odkaz na webovou stránku naší firmy v seznamu výsledků na jednom z předních míst.

To samozřejmě znamená, že ji navštíví více lidí. A každý z těchto návštěvníků je potenciálním zákazníkem. Čím více jich tedy je, tím vyšší je pravděpodobnost, že si některý z nich nakonec skutečně něco koupí.

To vše zní dobře, avšak musíme počítat s tím, že ani cena SEO optimalizace není zrovna nejmenší. A není divu, když vezmeme v úvahu, čím vším je tvořena a kolik lidí je k tomu potřeba.

clanek1

Nejprve zde máme analýzu klíčových slov. Ta nám řekne, jaká slova a fráze jsou nejčastěji vyhledávány, pokud jde o daný obor či oblast podnikání, a zároveň také, jak často jsou hledána.

Tyto poznatky je následně potřeba zapracovat do upravované internetové stránky. Ta musí být snadno k nalezení pro vyhledávač a zároveň uživatelsky přívětivá pro návštěvníky.

V neposlední řadě zde pak máme psaní podpůrných článků. Těch musí být napsáno poměrně rychle značné množství. Mají za úkol přesvědčit vyhledávač, že daný odkaz je relevantní a měl by být na předních pozicích.

Je samozřejmé, že všichni zaměstnanci chtějí za svou práci zaplatit. Zároveň je třeba zaplatit za použité programy, pronájem prostor a spoustu dalších věcí, nehledě na zisk. Není tedy divu, že cena je taková, jaká je.