Muži podvědomě vycítí ženskou osobnost podle anatomie tělesných tvarů

Muži údajně podvědomě rozpoznají typ ženské osobnosti nejen podle tvaru obličeje a tělesného korpusu, orientují se i podle tvaru nohou. Zjišťuje se při tom mezírka vznikající v okamžiku, kdy jsou nohy ve stoje přitisknuté k sobě.
bosá v lese
Výrazné ženské tvary – v tomto případě jsou nohy souměrné, a jestliže je žena jemně přitiskne k sobě, malá mezírka vznikne jen mezi kotníky. Proporce stehen a lýtek dají této mezírce vyniknout, a pokud je opticky výrazná, půjde o vášnivé milenky, které jsou však na veřejnosti spíše stydlivější a submisivnější. Většinou nejde o ambiciózní dívky šplhající po kariérním žebříčku, bývají to spíše ženy v domácnosti, které se postarají o rodinné zázemí.
Gazely – pokud tvoří obě nohy u sebe výrazný oblouk s velkou mezerou sahající od chodidel až k pánvi, a jsou na pohled opticky velmi štíhlé a budí dojem nohou do písmene „O“, máte před sebou milovnice dobrodružství. Jsou akční, se smyslem pro riziko a netradiční formy zábavy. Rády cestují a podnikají výlety za poznáním. Bývají družné, i když mohou podnikat cokoli na vlastní pěst. Pro některé muže jsou atraktivní volbou, většinou je však odrazují svým nebezpečným životním stylem.
Romantičky – něžná a romantická stvoření, která se ovšem mohou proměnit v temperamentního živočišného tvora, mívají mezírku při stisku dolních končetin pouze mezi lýtky. Stehna jsou u sebe, přitom mezera podél lýtek je výrazná a kotníky se vzájemně nedotýkají. Může jim scházet vůle žít reálným životem a častokrát hledají toho pravého řadu let a přirovnávají jej ke svému snovému idolu.
pár na molu
Přirozený typ – při stisku se nohy dotýkají v oblasti kolen, mezi kotníky a lýtky, mezírky vzniknou nad kotníky, u kolen a zároveň mezi stehny. Jde spíše o ženy konzervativního způsobu života, bývají věrné, netouží po dobrodružných výpravách a chovají se nestrojeně a sebevědomě. Jsou to ideální partnerky do vztahu, s nimiž se muži nenudí a obvykle prožijí plodný život.