Nový iPad pro studenty a učitele!

Společnost Apple začátkem tohoto roku zveřejnila nový iPad. Bude vhodný zejména pro studenty, kteří nechtějí utrácet za běžný drahý iPad. Nový iPad je k dostání již za 329 Amerických dolarů, což je v přepočtu 6 750 Kč.

foťák a tablet u pc

Funkce a ovladatelnost

Nový 9,7 palcový iPad s Retina displejem je dost výkonný pro to, aby splnil jakýkoliv Váš požadavek. Můžete ho ovládat dotykem, klávesnicí, ale také pomocí Apple Pencil. Můžete si také dokoupit Bluetooth klávesnici a propojit ji s Vaším iPadem, což je velmi chytrá a pohodlná věc.

Tento iPad disponuje 64 bitovou architekturou a čtyřjádrovým procesorem, takže má velmi rychlou odezvu. To poslouží, když si budete chtít pustit video ve 4K rozlišení nebo hrát graficky náročné hry a spouštět různé náročnější aplikace.

Stejně jako jsem i já zvyklá u iPadu Pro, nový iPad zvládne multitasking bez problému. Můžete například pracovat v PowerPointu či Wordu, a zároveň si na druhé půlce obrazovky otevřít chat anebo jiné aplikace – včetně Safari prohlížeče.

Ptáte se, jak se nový iPad využije při Vašem studiu? Jednoduše. Pokud například studujete anatomii, můžete si stáhnout odpovídající aplikaci, která Vám zobrazí a popíše části těla žáby, člověka a jiných. Aplikace Forggipedia se věnuje již zmíněné anatomii žáby. Anatomii člověka popisuje aplikace Human Anatomy Atlas 2018. Plně k dostání na App Store.
rok 2017 na tabletu

Další parametry

Zadní 8 Mp kamera zvládne rozlišení až 1080p HD video. Stejně tak zvládne i Facetime a selfie z předního fotoaparátu. Tento iPad je opravdu lehoučký, váží pouhých 453 gramů a je jen 7,5 mm tlustý. Je velmi odolný a navržený právě tak, abyste si ho mohli vzít všude s sebou. Baterie vydrží, při používání, až 10 hodin. iPad má samozřejmě také funkci připojení k internetu WiFi a LTE. Můžete si však připlatit za lepší verzi, do které vložíte kartu SIM a využíváte tak svá data ať už jste kdekoliv.

Nový iPad je k dostání v šedé barvě, Space Grey a nově také v barvě zlaté.