Vykašlete se na finanční poradce a podobné „vyžírky“, průměrnému občanovi stačí selský rozum

Ano, občas máme tendence svěřovat věci jiným lidem, odborníkům v daném poli, kteří nám mohou pomoci tam, kde například my nemáme dostatečné množství zkušeností. Někdy ale máme snahu cpát odborníky opravdu všude, platit jim nehorázné peníze za „selské rozumy“ a ještě se smát, jak jsme chytří. My radíme – vykašlete se na to. A je to prosté. Pokud jste se sami dostali do finančních problémů, můžete se z nich dostat jenom vy. A sami víte, jakou cestou to jde nejlépe.
znak dolaru a pokladničky.jpg
Pijete každý den v hospodě za tisícovku? Tak je nutné abstinovat na nějaký čas nebo si dát jen jedno pivo. Kouříte? Tak to abyste přestali, takových dvěstěkorun za týden se vždycky hodí. Kupujete neustále svým dětem nový telefon, protože jinak se uvedou do stavu agónie uprostřed obchodu, i když je jim patnáct? Něco jste udělali špatně a vaše děti potřebují pořádně na holou. Máte problémy se svými dospělými dětmi, které po vás chtějí měsíčně 7 tisíc na utáhnutí vysoké? Přivítejte je do světa brigád a přivýdělků! Vždycky to jde, vy to v hloubi duše víte, jenom si to nechcete přiznat.
audit a finanční poradce.jpg
 
„Určitě to půjde ještě nějak jinak“
„Já si nemyslím, že bych se musel až tak omezovat“
„Zas tak to hrotit nemusíme“
 
Pokud si říkáte tyto věty pokaždé, když dojde na utahování opasku, který neutáhnete – styďte se, protože největší zátěží vašeho rozpočtu jste právě vy sami a vaše zhýralost. Je to kruté, ale je to tak.
 
„Co je to za život bez piva, buřtů a nenávisti?“ – Život bez dluhů, řekli bychom.
 blonďatá analytička.jpg
Někdy je nutné se zadlužit proto, že to vyžaduje situace – nemoc, úmrtí, rodinná událost, svatba, koupě nové techniky do domu. Může se stát. Ale pokud cokoliv chcete, co zdaleka převyšuje váš běžný měsíční rozpočet, je holt nutné utáhnout opasky až na doraz a žít tak pár let, dokud se vše nevyrovná – obětovat komfort na úkor čistého štítu. Je to velká oběť, avšak neskutečně se vám vyplatí a nebudete muset platit ještě k tomu všemu poradce.