STRUČNÝ PRŮVODCE NÁKUPY na zahraničních serverech


Kde nakoupím?
Vždy je výhodnější využít velký, ověřený nákupní server, který vám poskytne dostatek informací o prodejci, ceně poštovného i termínu dodání. Většina z nich navíc umožňuje i stažení vlastní bezplatné aplikace a tím i lepší přehled o všech nákupech. Najdete i takové, které vám vyjdou vstříc  také počeštěnou verzí, ale bez znalosti angličtiny raději velmi opatrně.
nakupování oblečení na mobilním telefonu
Bezpečnostní pravidla
Je třeba mít na paměti, že nenakupujete v klasickém e-shopu. Nabízená věc může být použitá, poškozená a nebo k vám dorazit v jiné verzi, než kterou potřebujete (jiný typ zásuvkových přípojek elektrických spotřebičů). Také různé verze velikostí oblečení mohou pěkně potrápit, ideální proto je nespoléhat se na klasické značení a vzít do ruky metr. Zlatým pravidlem tedy je načíst si o zboží, o které máte zájem, maximum informací.
e obchod
Dodání
Pokud jde o dodání zboží, i tady je několik faktorů, které je dobré vzít v potaz a rozhodovat se tak mezi jednotlivými prodejci.
Co si v případě zájmu ověřit?
·         Možnost zaslání do ČR– lze ověřit v nabídce prodejce
·         Cena poštovného– i velmi výhodný nákup se může poštovným poměrně prodražit, od několika korun až po stokoruny. I tady je na místě pozorně číst a pokud je to možné, využít dodání označené jako FREE SHIPPING, tedy zdarma
·         Doba dodání– v závislosti na ceně poštovného si počkáte několik dní až týdnů, v průměru to bývá 10 až 30 dnů od objednání
Placení
Nejbezpečnějším způsobem placení je v tomto případě PayPal, i když někteří prodejci akceptují i platbu kartou. Zřízení PayPalu je jednoduché a bezpečné, navíc se vyhnete zadávání čísla své platební karty, což je v každém případě citlivý údaj.
Když zboží nedorazí
Pokud vámi objednané zboží nedorazí do prodejcem určeného data, nemusíte propadat panice. Máte možnost kontaktovat přímo prodejce, od kterého nakupujete, nebo podporu daného prodejního serveru. V obou případech očekávejte rychlou odpověď s omluvou a dotazem, zda si přejete vrátit obratem peníze, nebo zaslat objednané zboží ještě jednou. Výjimečně budete požádáni, abyste dopravě dali ještě několik dní. Pravidlem také bývá, že pokud jsou vám peníze vráceny a vaše zboží nakonec přece jen s prodlením dorazí, můžete si ho bezplatně ponechat.
online prodej
Závěr
Pokud se vyhneme zbytečným rizikům, není důvod se tohoto stylu nakupování bát. Právě naopak, i s pár korunami se může každý vydat na vzrušující lov stylových a neotřelých kousků oblečení nebo pověstně levné elektroniky. Pokud tedy máte chuť na trochu bezpečného adrenalinu, mají vám tyto nákupní servery rozhodně co nabídnout.