Splňte si své dětské sny. Pracujte jako tajný agent!

Existuje česká tajná služba, u které byste mohli zkusit své štěstí. Nečekejte ale, že při nástupu nafasujete vůz a mnohé další věci, se kterými se vypravíte vyřídit si nevyřízené účty a to ještě navíc s těmi největšími zločinci světa. Realita je trošku někde jinde. Pokud si rozhodnete splnit dětský sen a podáte si přihlášku do některé z možných organizací, měli byste se předem připravit na náročné přijímací řízení, kterým jen tak každý neprojde.
znamení pro ticho.jpg
Pro někoho je odrazujícím faktem určitá ztráta soukromí nebo svobody. Drtivá většina náplně vaší pracovní doby bude mít razítko přísně tajné, takže se nebudete moct o tom ani s nikým pobavit. Pracovat budete většinu času hlavně v utajení a večer takže u piva s přáteli toho také asi moc neproberete. Na druhou stranu se ale zase jedná o zajímavé zaměstnání, při kterém se určitě nebudete nudit. Není to ale práce pro každého.
přísně tajné.jpg
Momentálně největší nábor pořádá česká kontrarozvědka BIS, která nabízí a přijímá neustále. Láká sice na 30 dnů dovolené, rekreace a sousty dalších benefitů, ale získat dané místo je opravdu složité. Uplatnění zde najdou zájemci s vysokoškolským vzděláním, maturitou nebo výučním listem. Poptávka je například po právnících, ekonomech apod. Opravdu velký zájem je například o znalce arabského jazyka. Kromě velmi přísných fyzických a psychických testů je potřeba také výpis z rejstříku trestů.
Slyšeli jste někdy o úřadu pro zahraniční styky a informace? Momentálně nové zaměstnance nenabírá, ale žádné zájemce rozhodně neodrazuje. Ten, kdo má zájem a myslí si, že by mohl uspět, by to měl zkusit. Uplatnění nemají jen ekonomové či politologové, ale také ti, kteří chtějí pracovat v logistice.
klíč a klíčová dírka.jpg
Nebo co takhle vojenské zpravodajství? To hledá nové právníky a informatiky. Dále také IT architekty nebo vývojáře. Nabízí benefity, mezi které můžeme zařadit 37 dnů dovolené, možnost dalšího vzdělání nebo příspěvek na bydlení.
Jestliže si chcete splnit dětský sen, pak byste to měli alespoň zkusit. Za zkoušku člověk přece nic nedá.