Jak zútulnit vaši zahradu?


Základem je, abyste se o svoji zahradu dobře starali. Nic nepůsobí tak špatně, jako když si přivedete návštěvu nebo rodinu do neupravené zahrady, která zarůstá plevelem, tráva sahá po kolena a vypadá místy spíše jako staveniště. Věnujte čas a peníze do toho, abyste se ve své zahradě cítili dobře. Zbavte ji plevele, dbejte na dobrý osev plochy, kde chcete mít trávník a pravidelně ho sekejte. Nezapomeňte také na zalévání svých rostlin, které na zahradě máte. Pokud máte málo času, můžete si vybrat takové rostlinky, které krásně vypadají, ale vyžadují minimální péči.

bazén

Pojďme se teď podívat na tipy, jak ozvláštnit vaši zahradu.

Bylinný a zeleninový koutek

Pokud často vaříte a potrpíte si na kvalitní suroviny, není nic lepšího než si takové suroviny pěstovat na vlastní zahradě. Nemusíte spoléhat jen na léto, spoustu rostlin lze pěstovat i v jiných ročních obdobích. Bylinky jako je máta, bazalka, tymián či šafrán skvěle dochutí vaše jídlo a péče o ně není nijak namáhavá. Mezi základní zeleninu, kterou si můžete pěstovat, patří rajčata, okurky, mrkev, ředkvičky, hrášek nebo třeba i dýně, lilky, cukety…vyberte si ty, které máte nejvíce rádi a pusťte se do pěstování.

Bazén

V létě a při teplých podzimních dnech se pro vás bazén stane nejlepším přítelem. Jen těžko si v tropických horkách h dovedeme představit něco lepšího, než přijít z práce a ponořit se do vody. Bazén je sice investice, která možná zatíží váš rozpočet, a vyžaduje také jistou údržbu, ale na druhou stranu, je to místo jako stvořené pro váš odpočinek. Pokud je bazén dostatečně velký, děláte i něco pro sebe v oblasti pohybu.

pergola

Odpočívací koutek

Chcete na své zahradě odpočívat, ale dáváte přednost klidnému povalování, nejlépe s knihou v ruce? Vytvořte si na zahradě koutek, který bude patřit jen vašemu odpočinku. Využít můžete pohodlná lehátka nebo houpací síť. Vyberte si stinné místo, kde se budete cítit příjemně. Dlouhodobý pobyt na sluníčku by mohl váš odpočinek spíše rušit. Vysázejte si kolem své oblíbené květiny, které váš odpočinek doplní svou příjemnou vůní.

Pergola

Pergola je něco, co k zahradám neodmyslitelně patří, a skrývá pro vás mnoho výhod. Získáte rázem místo, kde můžete dát zahradní nábytek a budete krytí před sluncem ale i deštěm. Můžete ji využít pro grilování s přáteli nebo jen příjemné posezení. V případě nutnosti vám bude sloužit i jako odkládací místo. V zahradách se nejlépe vyjímají zahradní pergoly dřevěné.