Hygienické návyky

Žít v civilizovaném světě znamená dodržovat základní hygienické návyky. Patří k nim mytí celého těla, péče o vlasy, nehty a zuby, smrkání, ale také používání WC či nošení čistého spodního prádla. Jsou to věci, které považujeme za absolutně běžné, a které se musí naučit každé dítě. Je na nás rodičích děti naučit těmto základním věcem, bez kterých se v životě neobejdou.

hygiena

Není jednoduché dětem neustále dokolečka připomínat, že si mají po WC umýt ruce, naučit je smrkat bývá také velký oříšek, ale trpělivým a zároveň nekompromisním způsobem se to děti časem naučí. Bez toho by v dalším životě neuspěly. Starat se o své zuby bychom měli od malička. Rodiče by měli vést své děti k pravidelnému čištění a vodit je na pravidelné kontroly k zubaři. V pozdějším věku už by měli mít tyto denní rutiny tak zažité, že je budou provádět samostatně. Naše zuby jsou jednou z prvních věcí, které si na nás každý všimne. Máme-li obchodní jednání, nikdy si nemůžeme dovolit, aby nám táhlo z úst nebo jsme neměli vyčištěné zuby a budeme mít zbytky jídla mezi zuby.

zuby

Nestačí jen pravidelné čištění zubů doma dostupnými prostředky, měli bychom absolvovat i návštěvy dentální hygiena Praha cena, kde vám odstraní plak, ale hlavně i zubní kámen, který je příčinou vzniku zubního kazu a přispívá i k rozvoji paradentózy. Dentální hygienu by měli navštívit i dospívající, aby jim dentální hygienistka vysvětlila, jak se správně o zuby starat a poradí jim i s výběrem zubního kartáčku, případně jim doporučí, jaký mezizubní kartáček mají používat.

Poctivá péče o vlastní zuby značně oddálí dobu, kdy budete potřebovat ty nevlastní zuby čili protézu. Dodržujme základní hygienické návyky a chovejme se jako civilizovaní lidé. Měli bychom se na sebe často usmívat, a to rozhodně bude vypadat lépe, když budeme mít zdravé zuby a pusu plnou bílých vlastních zubů.