JAK UŠETŘIT

Peníze jsou věc, okolo které se vlastně točí celý náš život. Slyšíme, jak peníze vlastně vůbec nejsou všechno, ale na druhou stranu se za nimi pořád všichni honí. Celý svět touží po penězích. Ano, podle některých peníze nejsou důležité a je známé přísloví „Za peníze si štěstí nekoupíš“, ale povězme si upřímně, život bez peněz je nijaký. Nemůžeme být šťastní, pokud budeme počítat každou korunu a pokud jediná naše starost bude vyjít s tím málem, co máme. Existuje pár triků, díky kterým dokážete ušetřit opravdu hodně peněz a ani si toho nevšimnete.
prezident na bankovce
Prasátko
Všichni známe z dětství. Dostali jsme keramické prasátko, do kterého jsme si ukládali všechny peníze, a když bylo plné, rozbili jsme ho a mohli si něco koupit. Proč to tak neděláme i v dospělosti? Pokud Vám prasátko přijde infantilní, modifikací může být třeba velká zavařovací sklenice s dírou ve víčku. Můžete si ji klidně ozdobit. Kdo z nás nemá pořád plnou peněženku drobných? Pokud každý den, dva dny, nebo klidně týden, hodíte všechny drobné z peněženky do prasátka, nejenže nebudete mít těžkou peněženku, ale budete se divit, kolik za dva měsíce ušetříte! Z mé vlastní zkušenosti jsem tam měla asi 500 korun za měsíc, které bych jinak utratila za úplné kraviny.

Second hand
Spousta lidí nad nimi ohrnuje nos, ale byli jste se tam vůbec někdy podívat? Pokud budete pečliví a projdete opravdu všechno, možná Vás až překvapí, jak krásné kousky se tam dají najít. Skoro nové a za zlomek ceny oproti obchodním domům.
budík a peníze
Najezení na nákup
Možná se teď zasmějete, ale z průzkumů vyplývá, že lidé, kteří chodí na nákup hladoví, utratí mnohem více peněz než ti, kteří se před tím najedli. Váš hlad Vás totiž ovládá, a tak koupíte i věci a jídlo, které byste za normálních okolností vůbec nekoupili. Navíc si vyberete i zdravější potraviny a uděláte tak něco pro svoje zdraví. A to za to přece vždy stojí!