Co je důležité vědět, když jedete do Amsterdamu

Holandsko, země sýrů, tulipánů a mlýnů, nedostane do kolen jen málokoho. Hlavní město této překrásné země Amsterdam si vás rovněž získá už jen při prohlížení fotek. Všude jsou kanály, jako v Benátkách, nádherné stavby v osobitém stylu, památky a mnoho dalšího. Přinášíme vám pár tipů, jak si pobyt v tomto městě, co nejvíce užít a ulehčit.
lodě u domů

Ubytování

Ubytování v Amsterdamu není nejlevnější. Noc v hotelu vás přijde v průměru na tři tisíce korun. Kde je tedy dobré se ubytovat a ušetřit, aniž by ubytování strádalo na komfortu? Aplikaci Airbnb ne každý zná. Jedná se o nabídku krátkodobých i dlouhodobých pronájmů po celém světě. Samozřejmě i v Amsterdamu se najde dost lidí, kteří své bydlení pronajímají. Můžete si vybrat, zda chcete pronájem, kde majitelé vůbec nebudou nebo vám nevadí, že občas někdo bude štrachat v kuchyni či se slunit na zahradě.
město amsterdam

Doprava a vstupy

Doprava i vstupy jsou v Amsterdamu rovněž hodně drahé. Pár památek vás vyjde klidně i na dva tisíce korun. Doporučujeme vám, abyste si ještě něž odjedete koupili kartičku Iamsterdam, se kterou máte po jejím zaplacení možnost jet kamkoliv a de facto čímkoliv a na spoustu památek máte vstup zdarma nebo s markantní slevou.

Jídlo

Jídlo v Amsterdamu je opět velice drahé. Pokud zajdete do nějakého místního obchodu, kde se kvalita potravin nedá s těmi českými vůbec srovnat, první, co vás bouchne do očí, jsou astronomické ceny. Zbývají vám proto dvě možnosti. Můžete si vzít jídlo z domova a veškeré pokrmy si vařit, nebo se můžete stravovat ve fastfoodech, které jsou v Amsterdamu překvapivě hodně levné.
řeka v noci

Turisté

V Amsterdamu je opravdu velký příliv turistů. Je dost možné, že je zde i dost přistěhovalců, ale to nepoznáte. Zkrátka se nevyhnete davům lidí. Musíte si čas uspořádat tak, abyste nikde moc nečekali, nikde se nemuseli tlačit a podobně. Centrum si proto prohlédněte ráno nebo večer, kdy je turistů ve městě o poznání méně. Památky jsou plné celý den, ale hodinu před zavírací dobou už jich také podstatně ubyde. Hlavně si dávejte pozor na kapsáře a veškeré věci, které u sebe máte si střežte jako oko v hlavě.
Pokud se do Amsterdamu chystáte, tak vám přejeme šťastnou cestu, a abyste si ho užili naplno. Doufáme, že vám naše tipy pobyt opravdu usnadní.