Co vše je započítáno do ceny dřevostaveb

Někdy zkrátka chceme či potřebujeme na svém pozemku něco postavit. Může se jednat o dům, garáž či pouze kůlnu na dřevo. Avšak všichni víme, jak nákladné a náročné tyto stavby jsou. Stačí jen pomyslet na všechna povolení, která je potřeba získat, nehledě na cenu samotné stavby.

Mnoho lidí však tuto stavbu potřebuje, avšak nemá dostatek peněz na to, aby ji mohli postavit klasickým způsobem, tedy z cihel a betonu. Tito často volí levnější variantu, dřevostavbu. Jedná se o budovu nejrůznějšího tvaru, od klasického domu po altán, která je zbudována ze dřeva.

drevostavba1

Vzhledem k tomu, že se jedná o levnější materiál, a zároveň je s ním i lehčí práce, nejsou ceny dřevostaveb hbstavby.com obvykle tak vysoké, jako u těch klasických. I ony však něco stojí. Za co zde vlastně platíte?

V první řadě je to samozřejmě materiál. Ačkoliv se nejedná o cihly, písek a cement, rozhodně to není malá položka, zvláště pokud chcete, aby stavba byla z kvalitního dřeva. Přesto je dobré zde nešetřit, neboť se tím rozhodně prodlužuje životnost dané stavby.

drevostavba2

Dále je to pak drobnější materiál, který je potřeba, například sklo na okenice, dveřní rámy, ale také tmel či hřebíky na pospojování dřevěných dílů. Jistě, není to nejvyšší položka, avšak je v každém případě nezanedbatelná.

Pak zde máme samotnou práci. I zde je poměrná částka nižší než u domu klasického typu. Je to proto, že tito pracovníci jsou obvykle placeni na hodinu práce. A u dřevostavby se postupuje poměrně rychleji, než je obvyklé. Z toho i vyplývají nižší celkové náklady.

Avšak zde je třeba se mít na pozoru. Ačkoliv z hlediska peněz je dřevostavba rozhodně výhodnější, v žádném případě nevydrží tak dlouho, jako klasický cihlový dům. Pokud ji chcete použít jako kůlnu, tak beze všeho. Ovšem pokud z něj chcete mít obytný dům, který přečká generace, možná bude lepší, když sáhnete po klasice. Tím rozhodně nic nezkazíte.