Strašák studentů, vysoká škola

Vysoká škola, sen téměř každého studenta a když už ne studenta, tak jeho rodiče. V dnešní době jsme však pohlceni obrovským shonem, ve kterém máme tisíce možností. Stejně tak i výběr vysoké školy, který je mnohdy obtížnější než studium samotné.

Bude mě ten obor bavit? Budu ho opravdu praktikovat v budoucnosti a je to to, čím se chci živit? Zvládnu náročnost studia? Otázky, které si klade nejeden student a obavy z celé té problematiky nejednou vedou k ukončení studia vůbec. Nejlepší je v průběhu střední školy vyhledat pomoc a to konkrétně na veletrzích vysokých škol, třeba na Gaudeamu.

Studium

Díky tomu, že se akce koná hned na dvou místech České Republiky a to v Brně a Praze, nemusí mít studenti obavu o obtížnou dostupnost. Tento rok se koná Gaudeamus v Brně v listopadu a v Praze poté v lednu roku následujícího. Kdo by měl chuť zavítat na vysokou školu na Slovensko, může zajet na Gaudeamus do blízké Bratislavy (v říjnu) či do vzdálenější Nitry (v listopadu). Studium českých studentů na slovenských univerzitách i slovenských studentů na těch českých není vůbec neobvyklé, právě naopak mnoho studentů volí zajímavější variantu v jiné zemi.

Tento rok se jedná už od dvacátý pátý ročník evropského veletrhu nejenom pomaturitního vzdělávání, ale také celoživotního vzdělávání. Vhodné je to tedy i pro absolventy vysokých škol.

Přednáška

V seznamu škol se bezpochyby nachází i školy soukromé, cizojazyčné či školy s výměnným programem. Se studiem v cizí zemi zajisté pomůže jedna z mnoha agentur jako je například I-STUDY. Mezi soukromými školami nesmí chybět snad nejznámější AMBIS a mezi cizojazyčnými pražský AKCENT.

Student si na akci nevybírá pouze školu, ale také obor, který je prezentován studenty oněch škol. Jakékoli dotazy zodpoví a ještě k tomu představí zajímavý program, který je uskutečněn dle volby jejich oboru.