Štěstí koupené za peníze

Ať už jste byli kdysi nebo nedávno majiteli psího kamaráda či se jedná o premiéru, věřte, každý pes je originál. Načíst lze veškeré knihy, rady, avšak…, jak už tomu bývá, člověk míní, život mění. Zajisté je neměnným faktem, že soužití se psem má značná pozitiva, která značně převyšují případné zápory, potenciální potíže.
tři štěňata
 
Proč si pořídit psa?
 
Důvodů je mnoho. Nejen u dětí platí, že pořízení a péče psa vede k zodpovědnosti. Navození pocitu potřebnosti. Eliminace případné samoty. Pes potřebuje lidského opatrovníka denně. Psí věrnost je bezmezná. Kdo by však také odolal psímu pohledu. S pořízením psa se rozzáří světélko nejen ve Vašich očích ale i v duši. Každé ráno Vás bude čekat upřímné vehementní vítání. Totéž platí po příchodu z práce. Pravda, většinou budete obdarováni vítacím rituálem několikrát za den. Však i odloučení po dobu několika minut je třeba dát na vědomí.
 štěňata v pelíšku
Na co pomyslet před koupí psa?
 

  1. Finanční záležitost – pes je radost, někdy také starost v případě onemocnění, znát své možnosti, nejde jen o počáteční investici při koupi psa, ale následně také absolvování v podobě očkovacích vakcín, výbava pro psa a to včetně přípravků pro péči či případně úpravu psa apod.

 

  1. Plemeno psa – dnes je prakticky reálná koupě jakéhokoliv plemene, lze si pořídit psa i ze zahraničí. Zásadní je vzít v úvahu nejen fyzickou zdatnost a sílu, ale též kapacitu obytného prostoru, kde pes bude žít, časové možnosti apod. Není nic smutnějšího, než když majitel přecení své síly a pořídí si psa, kterého není schopen zvádnout či pes žije jak v „kleci“.

 
 

  1. Pes s průkazem původu (PP) – ve vlastním zájmu je adekvátní pořízení psa s průkazem původu a nepodporovat množírny. U psa s PP máte záruku nejen v daném plemenu (nehrozí tak, že Vám z „čivavy“ vyroste maxipes Fík), ale zejména je tu jistota ohledně zdravotního stavu psa. Podstatným a významným faktorem je rovněž povaha psa.

     
 pes na dece
Pádné argumenty pro koupi psa
 
Získání lepších vztahů mezi lidmi. Pejskaři se rádi seznamují a navazují kontakty. Pes se postará o Vaši tělesnou aktivitu v rámci každodenních procházek. Chlupatý kamarád má pozitivní vliv na lidské zdraví. Už jen hlazení psa má vliv na snížení stresu, ale také regulaci cholesterolu. Pes je investice, ale zároveň je to Váš bezplatný terapeut a to za to stojí přeci, ne?