Ruční výroba originálních šperků a doplňků

Přemýšlíte, jak naložit s deštivým dnem? Můžete zkusit tvořit nové originální šperky pro vás, nebo jako dárek, pro potěšení druhých. Jediné, co potřebujete je, rozmyslet si, co byste chtěl/a vyrábět, a také z jakého materiálu. Materiál pro realizaci vaší kreativní výroby seženete v galanterii. Pokud ale bydlíte v menším městě, může se stát, že ve vaší galanterii nebudou mít všechny potřebné suroviny, proto, pokud chcete vyrábět ve velkém, spoustu času a lítání vám ušetří objednávka přes internet, ale není nad to, všechno si vybrat na vlastní oči.
barevné náramky
Základní potřeby pro výrobu náušnic
· Háčky do uší – Na trhu máte možnost vybrat si z několika barev a materiálů. Pokud chcete bižuterní náušnice nosit častěji, nebo vám „bižu“ materiály v uchu vadí, doporučujeme vám hypoalergenní háčky, které jsou šetrnější než běžná bižuterie. Nejčastěji se pro výrobu náušnic využívají afroháčky, samozřejmě je možné i uzavřené náušnicové zapínání.

· Ketlovací kleště, štípací kleště – Štípací kleště použijete na zkracování ketlovacích jehel a jiné úpravy drátků či jiného tuhého materiálu. Ketlovací kleště vám umožní uvolnit očko na ketlovací jehle, a také ho znovu pevně uzavřít, či vytvořit na rovném konci ketlovací jehly další očko.

· Ketlovací jehly – Zavěšují se pomocí ketlovacích kleští na ušní háčky, na ně se následně navlíkají libovolné korálky, konec jehly zakončíme očkem, na které můžeme zavěsit další jehlu anebo jím náušnici ukončit.

· Zarážky na náušnice – Zajišťuje, aby náušnice byla na uchu pevně zakotvená a nemohla se vám vyvlíknout ani při svlékání svetru přes hlavu. Existují gumové, kovové či kombinované zarážky.

· Spojovací kroužky – Díky nim, lze k náušnici připojit např. ozdobný přívěsek, tak, aby se mohl volně houpat.
barevné náušnice
· Korálky, peříčka, plastové lahve atd. – Vytváří design výrobku, můžete použít přírodní materiály, sklo, kamínky, nebo třeba výstřižky z plastových lahví. Výstřižky jsou ale třeba ještě mírně a opatrně zkroutit nad plamenem svíčky a udělat do nich díru nažhavenu jehlou.
Postupem času sami zjistíte, jaký způsob výroby vám vyhovuje a z jakých komponentů se vám tvoří nejlépe. Je možné, že zrovna vám sedne spíše jiný způsob kreativního vyžití, např. malování, háčkování či pletení. Ale dokud jste to nezkusili, určitě neházejte flintu do žita.