Hlavně klídek

Možná i vy sami víte, čemu se u nás říkává den blbec. Je to takový den, kdy se jednomu nic, ale vůbec nic nedaří.
Chcete příklad?
Časně zrána vás neprobudí svým protivným řinčením budík. Což však tentokrát neznamená, že máte volno, ale jenom a pouze to, že se tento někdy během noci zastavil. Možná bez příčiny, možná v něm prasklo perko, ale to je jedno, to teď neřešíte. Protože je docela obyčejný pracovní den a vy kvůli zaspání nemáte nejen chuť, ale ani čas něco takového zjišťovat. Jste rádi, že si stihnete aspoň uvařit a vypít kafe.
anděl strážný a sedmikráska
Jenže varná konvice nefunguje. Tedy nejspíš by fungovala, jenže ve chvíli, kdy jste ji vsunuli do zásuvky a stiskli tlačítko, vyletěly pojistky. Vyměnit je? To byste sice zvládli, jenže zkuste teď někde po bytě hledat, kam jste kdysi schovali ty náhradní!
Měli byste se před odchodem do práce oholit. Jenže holicí strojek nefunguje ze stejného důvodu jako varná konvice, tedy nemá šťávu. A do holení břitvou se potmě rozhodně dvakrát nehrnete, nejste přece sebevrah.
Aspoň se tedy potmě oblečete a napijete se z petky Coca-Coly, jež stojí ve spižírně. Obléknete si košili, jež je bílá (nebo by taková měla aspoň být, protože potmě to nerozeznáte), uvážete si kravatu, zavdáte si z té plastové láhve. A abyste se šli převléknout. Protože jste ji zřejmě moc stiskli nebo jste s ní moc kvedlali a ona jednoduše vystříkla a sladká cola udělala na košili to, co udělala. Proč jste si jenom nekoupili aspoň tu bez cukru, která na rozdíl od téhle tolik nelepí!
dva andílci
Opláchnete se, převlečete a je nejvyšší čas pádit do práce. Vyběhnete na ulici, kde však už vidíte jen koncová světla odjíždějícího autobusu, ve kterém jste teď měli sedět. Ale nesedíte. A možná je to dobře. Protože ve svitu pouliční lampy pozorujete, jak jste si v jistém ohledu podobni s Pierrem Richardem. Jste učiněný velký blondýn s černou botou.
A tak kvapíte domů, abyste se přezuli, a přitom zoufale dumáte nad tím, jak svůj pozdní příchod do práce zdůvodníte. Šéfovi, který nemívá pochopení.
A v práci a po ní se vám daří podobně. Prostě den blbec. Je to den blbec, ve kterém se nic nedaří a vy se z toho zřejmě zblázníte. Pokud si tedy neuvědomíte, že . Že i vy můžete myslet pozitivně.
A pokud pozitivně myslíte, zjistíte, že to zase není až taková tragédie. Dnes se sice nedařilo, ale zítra určitě bude líp.
A věřte, že opravdu líp bude.