Kdybychom se zeptali snad kohokoliv z nás, oč jde soukromníkům v jejich podnikání především, dospěli bychom nejspíše ke zjištění, že je všeobecně považováno za hlavní cíl, kteří si podnikatelé vytýčili, vydělávání peněz. A je to pravda. Samozřejmě, tito mohou podnikat třeba i proto, že vykonávají činnost, jaká je těší, můžeme narazit i na případy, kdy se lidé dali na podnikání, protože to byl jediný způsob, jak se uplatnit na trhu práce při nedostatku vhodných pracovních nabídek, jistě je tu i celá řada dalších motivací k tomu, aby se stal někdo z nás podnikatelem, a tedy svým vlastním pánem, ale peníze jsou vždycky na prvním místě. Ty musí podnikání přinášet, aby bylo logické se mu věnovat a aby ten, kdo soukromě podniká, dokázal vyžít.
Ovšem soukromé podnikání není totéž, co klasické zaměstnání. A tak nejednou narazíme na případy, kdy se soukromník snaží třeba i ze všech sil, a přesto je chudý jako ta kostelní myš. Nemělo by tomu tak být, ale někdy už k tomu zkrátka dojde. Protože je v soukromém sektoru celá řada možných rizik, která mohou připravit podnikatele o část jejich příjmů nebo třeba i vysloveně o všechno.
A co si počít, když by se rád někdo podnikáním živil, jenže mu toto nepřináší potřebné zisky? V takových chvílích se musí sehnat peníze na překonání těžkých časů někde jinde. Velice často třeba v některé z finančních institucí ve formě půjčky.
Jenže půjčku jen tak někdo nezíská. Většinou se totiž požaduje hodně vysoký příjem takového žadatele, tento musí mít i registry dlužníků bez záznamů a další přednosti.
Ale co ten, kdo to zmíněné nemůže nabídnout? Ten by měl zkusit, zda mu nebude nabídnuta hypotéka bez registru Nebankovní hypotéky. Protože to je často ta jediná nabídka, která je k dispozici nedokonalým žadatelům. U té se ručí za splácení zástavou nějaké nemovitosti, a díky tomu se tu nekladou na žadatele další přehnané nároky.
A uspěje tu i ten, kdo by byl jinde odepsaný.